Yann Mingard, Lars Willumeit

al. 3 Maja 1,
Niedz.- 14:00
Yann Mingard, Lars Willumeit
SPOTKANIE MISTRZOWSKIE

Depositto projekt fotograficzny na temat ochrony szczególnego dziedzictwa. W krajach Zachodu, takich jak Szwajcaria, istnieje tradycja przechowywania okazów przy wykorzystaniu banków i sejfów. Co ciekawe, od niedawna zwyczaj ten rozwija się na innych polach zainteresowań.

Depositjest dokumentem fotograficznym, który skupia się na architekturze, krajobrazach, szczegółach zabezpieczonych przedmiotów i produktów. Temat zostaje następnie rozwinięty przez teksty socjologów i historyków. Projekt został zrealizowany w latach 2010–2012 wokół 12 symbolicznych miejsc odtwarzających ewolucję ochrony dziedzictwa ludzkiego, roślinnego, zwierzęcego, kulturowego, technologicznego oraz dotyczącego bezpieczeństwa.

 

Źródło: www.yannmingard.ch

 

Yann Mingard - Początkowo kształcił się i pracował w ogrodnictwie. Karierę fotografa rozpoczął od studiów w Vevey po powrocie z wieloletniego pobytu jako pracownik akcji humanitarnej w Nikaragui. Jego ostatni projekt, Deposit, niedawno został opublikowany w formie książkowej. W 2003 roku Yann Mingard wraz z Albanem Kakulya otrzymali pierwszą nagrodę Prix Fnac Européen de la Photographie za projekt East of a New Eden.

 

Lars Willumeit - Niemiecki antropolog, konsultant fotograficzny i kurator East Wing. Prowadzi warsztaty z fotografii oraz edycji obrazu, jako członek jury oraz recenzent przeglądów portfolio bierze udział w wielu międzynarodowych konkursach i festiwalach fotograficznych. W latach 2008–2013 był dyrektorem fotograficznym magazynu „DU - Die Zeitschrift der Kultur”. 

 

 

25.05.2014, godz. 14:00
Muzeum Narodowe w Krakowie
al. 3 maja 1
Kraków

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.