Krakow Photo Fringe 2014

Krakow Photo Fringe 2014

Krakow Photo Fringe to inicjatywa, która skupia wydarzenia o tematyce fotograficznej odbywające się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie. Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie od lat wytwarzał w mieście niezwykłą energię, angażując i inspirując do organizowania dodatkowych wydarzeń towarzyszących związanych z fotografią. Nadszedł czas, by dokonać selekcji najbardziej wartościowych inicjatyw i zebrać je pod wspólnym szyldem synergicznego projektu Kraków Photo Fringe.

Na przełomie maja i czerwca 2013 roku odbyła się pierwsza edycja współorganizowana przez Fundację Sztuk Wizualnych i Fundację Lablab. Celem organizatorów było zaprezentowanie szerokiego spektrum inicjatyw artystycznych, podniesienie rangi propozycji zewnętrznych oraz efektywniejsza promocja eventów odbywających się równolegle do festiwalu fotograficznego.

Chęć przyłączenia się do programu wydarzeń Krakow Photo Fringe 2013 zgłosiło kilkadziesiąt instytucji kulturalnych, galerii oraz organizacji, co zaowocowało ponad 30 wystawami, kilkunastoma spotkaniami z artystami i bogatą ofertą warsztatową. Na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje m.in. wystawy wielkoformatowych polaroidów, ekspozycja fotografii z kolekcji hrabiego Karola Lanckorońskiego, prezentacja najnowszych publikacji kolektywu Sputnik Photos, czy warsztaty fotografii natychmiastowej prowadzone przez Bownika.

Wszelkie informacje na temat wydarzeń można było znaleźć na stronie internetowej www.krakowfringe.com, na fanpage'u www.facebook.com/KrakowPhotoFringe oraz w drukowanych harmonogramach dystrybuowanych w całym mieście. Również w biurze festiwalowym Miesiąca Fotografii w Krakowie na bieżąco informowano o wernisażach i eventach znajdujących się w programie Krakow Photo Fringe 2013.

Druga edycja Krakow Photo Fringe odbędzie się między 15 maja a 15 czerwca. Serdecznie zapraszamy do współpracy instytucje, galerie, artystów, animatorów kultury oraz wszystkich tych, których pasją jest fotografia i sztuki wizualne. To niepowtarzalna okazja do współtworzenia kulturalnej mapy Krakowa i wspólnego celebrowania krakowskiego święta fotografii.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.