Rafał Milach, Gordon MacDonald

Lipowa 4
Pt.- 18:00
Rafał Milach, Gordon MacDonald
SPOTKANIE MISTRZOWSKIE

THE WINNERS

 

„Milach stworzył encyklopedyczną pracę o tragikomicznym wymiarze. To ironiczne spojrzenie z ukosa na ostatnią komunistyczną dyktaturę w Europie.”

Oliver Chanarin

 

Album jest poświęcony zwycięzcom różnych krajowych i lokalnych konkursów popieranych przez białoruskie władze. Lista zwycięzców zawiera również nazwiska najlepszych z najlepszych w konkursach promujących piękno czy dbanie o przestrzeń publiczną. Zwycięzcy są obecni w kołchozach, szkołach, instytucjach publicznych, nocnych klubach, wiejskich dyskotekach i na tablicach pamiątkowych niemal każdego białoruskiego miasta.

 

GOST Books publikuje książki o fotografii i sztukach wizualnych; wydawnictwo zostało założone przez Gordona MacDonalda i Stuarta Smitha, ma siedzibę w Londynie.

 

Źródło: http://www.gostbooks.com

 

 

Rafał Milach - Fotograf i twórca książek. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Kreatywnej Fotografiiw Opawie, gdzie obecnie wykłada. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Fotografie artysty były prezentowane na wystawach indywidualnych oraz na festiwalach międzynarodowych. Laureat ważnych nagród w konkursach takich jak: World Press Photo, Photography Book Now czy Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards. Współzałożyciel międzynarodowego kolektywu Sputnik Photos.

 

Gordon MacDonald - Dyrektor wydawnictwa GOST Books, pisarz i fotograf. Założyciel magazynu „Photoworks”. Współzałożyciel Brighton Photo Fringe. Wraz z żoną, Clare Strand, tworzą dwuosobowy kolektyw artystyczny MacDonaldStrand.

 

 

23.05.2014, godz. 18:00
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
ul. Lipowa 4
Kraków

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.