Patrick Frey, Paweł Szypulski

al. 3 Maja 1
Sob.- 14:00
Patrick Frey, Paweł Szypulski
SPOTKANIE MISTRZOWSKIE

EDITION PARTICK FREY

 

Od 1986 roku nakładem Edition Patrick Frey ukazało się ponad 140 książek. Wydawnictwo – blisko współpracujące głównie ze szwajcarskimi, ale również zagranicznymi artystami – koncentruje się na unikalnych projektach i wydaje książki w małych nakładach.

Celem Edition Patrick Frey jest umożliwienie wydania debiutanckiej publikacji, głównie młodym artystom. Wydawnictwo ma również na koncie długotrwałe współprace z takimi artystami, jak: Walter Pfeiffer, Peter Fischli & David Weiss i Andreas Züst. Publikuje około 10 książek rocznie, specjalizuje się głównie w fotografii, sztuce oraz projektach zajmujących się kulturą powszednią i popularną.

 

Źródło: www.editionpatrickfrey.com

 

Patrick Frey – pisarz, wydawca, artysta kabaretowy, czasami występuje w roli prowadzącego talkshow. W 1985 roku wraz z galerzystką Elisabeth Kaufmann przejął od artysty Martina Dislera wydawnictwo Neighbor to the World. W 1986 roku założył Edition Patrick Frey, międzynarodowe wydawnictwo poświęcone sztuce, które do tej pory opublikowało ponad 140 tytułów, głównie książek artystycznych, literatury faktu oraz albumów poświęconych fotografii i sztuce.

 

Paweł Szypulski - Członek Rady Miesiąca Fotografii w Krakowie. Kurator i twórca wizualny pracujący z rozmaitymi materiałami archiwalnymi. Z wykształcenia antropolog, specjalizuje się w krytycznej analizie tekstowych i fotograficznych świadectw osobistych.

 

31.05.2014, godz. 14:00
Muzeum Narodowe w Krakowie
al. 3 maja 1
Kraków

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.