El pilón. Dominika Gęsicka

Galeria Opcja
Piłsudskiego 38, Kraków
Pn.-Niedz. 11:00–18:00
 El pilón . Dominika Gęsicka
Dominika Gęsicka, Bez tytułu 1, z cyklu El pilón, 2012.
José i Antonio naprawiają deski do krojenia mięsa (po hiszpańsku pilón) w małym warsztacie w Barcelonie. Po godzinach ich zakład, wyposażony w łóżko, kamerę i lustra, zamienia się w miejsce schadzek z okolicznymi prostytutkami.

Fotografie Dominiki Gęsickiej dokumentują obsesję dwóch przyjaciół na punkcie seksu i ujawniają fragmenty ich intymnych spotkań. Patrząc na kolorowe odbitki, mamy wrażenie dobrze wyreżyserowanego spektaklu, którego aktorzy czują się wyjątkowo swobodnie. Widz zostaje także skonfrontowany z przeszłością: wyciągniętymi z szuflad fotografiami – swoistym sekretnym archiwum wizyt i domowych filmów porno. Wykonane przez Gęsicką ujęcia prostego, zagraconego pamiątkami i fetyszami wnętrza dopowiadają resztę historii, która odbywa się za zamkniętymi drzwiami warsztatu.


Dominika Gęsicka (ur. 1981, Włocławek)
Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Laureatka siódmej edycji Fotoprezentacji organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Uczestniczyła w warsztatach m.in. z Markiem Powerem, Davidem Alanem Harvey'em czy Peterem van Agtmaelem.


 

Dominika GĘSICKA – El pilón
Kuratorka: Agata Ubysz
Wernisaż: 17.05, godz. 16:00
Otwarte: 17.05-05.06
Opcja, ul. Piłsudskiego 38

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.