Jason Fulford
Hotel Oracle

Alchemia
Estery 5, Kraków
16.05 - 15.06.2014
Jason Fulford   Hotel Oracle
Jason Fulford, Hotel Oracle © Jason Fulford
Hotel Oracle to hotel bez adresu. Jak sugeruje jego nazwa (Oracle to po polsku wyrocznia), przynależy raczej do porządku mitu niż codziennej rzeczywistości. Jest obiektem widmem pojawiającym się w różnych częściach świata – składają się na niego pokój hotelowy w Nowym Jorku, taras w Paryżu, piwniczka z winem w Mediolanie czy basen w Los Angeles.

W trakcie Miesiąca Fotografii Hotel Oracle pojawi się w Krakowie. Aby go odnaleźć i zobaczyć, co się w nim kryje, należy zastosować się do wskazówek artysty. 

 

Jason Fulford – fotograf i współzałożyciel wydawnictwa J&L Books. Stały współpracownik magazynu „Blind Spot” oraz wykładowca uniwersytecki. Twórca monografii, m.in. Sunbird (2000), Crushed (2003), Raising Frogs For $$$ (2006), The Mushroom Collector (2010), Hotel Oracle (2013). Współredaktor, wraz z Gregorym Halpernem, książki The Photographer’s Playbook (Aperture Foundation) oraz współautor książki fotograficznej dla dzieci This Equals That.

 

 

Wernisaż:16.05, godz. 21:30
Alechamia
Estery 5
Kraków

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.